Dyskusja kategorii:Artykuły: Różnice pomiędzy wersjami

Z Fedora Wiki
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
m
 
Linia 2: Linia 2:
  
 
Proszę o umieszczanie tutaj propozycji na temat zagadnień, które chcielibyście znaleźć w Poradniku. Tutaj mogą lądować również propozycje do artykułów.<br>
 
Proszę o umieszczanie tutaj propozycji na temat zagadnień, które chcielibyście znaleźć w Poradniku. Tutaj mogą lądować również propozycje do artykułów.<br>
 +
* Brakuje artykułów o WiFi, o sprzęcie najlepiej pasującym do Fedory (nie Linuksa, tylko dokładnie do Fedory). <br>
 
* Skype dla systemu 64 bitowego
 
* Skype dla systemu 64 bitowego
* Rozmiar czcionki kodu, taki jak rozmiar tekstu.
 
* Obsługa NTFS (niby powinno być z automatu, ale znowu na "łączce" post na ten temat)
 
* [[GRUB]] w kontekście koegzystencji Fedory i Windows
 
* "O Fedorze" niepotrzebnie się powtarza w poradnniku, proponuję zostawić to na głównej, a w zamian tego w poradniku wstawić "Nowości w tym wydaniu".
 
* jakiś prosty sposób na wirtualizację Windowsa?
 
** po instalacji takiego VirtualBox instalacja Windows jest niemal intuicyjna. Może być [http://klikit.pbwiki.com/How-to-install-Windows-in-VirtualBox takie coś]albo [http://maketecheasier.com/how-to-install-windows-in-ubuntu-hardy-with-virtualbox/2008/07/02 takie coś] pomiń tylko kwestię instalacji samego VirtualBox.
 
* Chcecie, żebym skopiował art. pt. "GRUB - dyskietka ratunkowa" z mojej strony, czy też uważacie stację dyskietek za anachronizm?
 
:<WalDo> Wg mnie dyskietka to zdecydowanie przeżytek. Napęd kosztuje tyle co DVD prawie ;) i więcej od 1 czy 2GB pendrive'a.
 
 
* Posprzątać [http://oldwiki.fedora.pl staaaaaaarą wiki], coś można chyba przenieść.
 
* Posprzątać [http://oldwiki.fedora.pl staaaaaaarą wiki], coś można chyba przenieść.
* [[SELinux]] - przydałby się ktoś co coś o tym wie i ma ochotę pisać.
 
* [[Ustawienia użytkownika]] i [[Ustawienia globalne]] = coś o dotfiles (Pulpit mam nie tu itd.) i /etc ? (automatyczne logowanie)
 
* <s>yum, rpm,</s>(thx to sokar620)  [[Dyskusja:Zarządzanie_pakietami|srpm się robi]] i samodzielna kompilacja = takie ale o co chodzi
 
* <WalDo>Rozwinięcie /etc w [http://wiki.fedora.pl/wiki/Podstawy_Linuksa#Partycje_i_system_plik.C3.B3w | Podstawach Linuksa] jak najbardziej. Jak będę miał nieco zapału jednocześnie z czasem, to postaram się coś dopisać. Oczywiście jak ktoś będzie szybszy to się nie obrażę.
 
:* [[Użytkownik:Borzole|&lt;&lt;borzole&gt;&gt;]] /etc proponowałbym raczej jako "Ustawienia globalne" a w podstawach tylko link do tego.
 
:* [[Użytkownik:WalDo|WalDo]] (...)A jeszcze co do /etc - chyba masz rację. Omówienie najważniejszych plików (poza tymi kilkoma, które podałem) to materiał na większy artykuł. Sporo tego, '''szkoda, że tak mało osób pisze'''.<br>
 
Osobiście przyjąłem dość prostą zasadę - '''pisać o tym o co ludzie się pytają najczęściej na forum'''. Może troszkę szerzej niż na forum, ale pisać na takie tematy, żeby zamiast po 100 razy powtarzać to samo na forum napisać tylko zajrzyj... i tu adres do konkretnej stronki na wiki.<br>
 
* Brakuje artykułów o WiFi, o sprzęcie najlepiej pasującym do Fedory (nie Linuksa, tylko dokładnie do Fedory). <br>
 
* [[Użytkownik:Borzole|&lt;&lt;borzole&gt;&gt;]] usunąłem .bashrc całkowicie, jakby co to leży [[Użytkownik:Borzole/.bashrc|u mnie]]
 
* [[Użytkownik:WalDo|WalDo]] A co napisać? Rzuc okiem na forum, popatrz co sie najczęściej powtarza. Juz dzisiaj pisałem - zacznijmy od opisywania najczęściej spotykanych problemów. Niektóre ruchy są schematyczne jak np. grub-install.
 
* [[Użytkownik:Dresio|Dresio]] Przydałby się opis (artykuł) jak diagnozować, szukać przyczyn różnego rodzaju usterek (błędów) działania systemu, pracy programów. Pozwoliło by to nowym użytkownikom widzących gąszcz plików Fedory na samodzielne działanie i rozwiązywanie swoich problemów.
 

Aktualna wersja na dzień 21:42, 20 maj 2010

Artykuł jest w całości transkludowany do Dyskusja:Poradnik#Propozycje ze względu na podobieństwo

Proszę o umieszczanie tutaj propozycji na temat zagadnień, które chcielibyście znaleźć w Poradniku. Tutaj mogą lądować również propozycje do artykułów.

  • Brakuje artykułów o WiFi, o sprzęcie najlepiej pasującym do Fedory (nie Linuksa, tylko dokładnie do Fedory).
  • Skype dla systemu 64 bitowego
  • Posprzątać staaaaaaarą wiki, coś można chyba przenieść.
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Wiki
Nawigacja
Inne
Narzędzia