Witaj na wiki.fedora.pl!

Z Fedora Wiki
Wersja Borzole (dyskusja | edycje) z dnia 19:16, 27 maj 2011

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

podyskutujmy o wyglądzie strony głównej ;) każdy może tutaj zaproponować swój układ

Czy stronka lepiej nie wygląda bez tej straszącej ramki "ostrzeżenie"? Jestem za jej usunięciem. Co Wy na to? PaT

Przeredagowałem ten fragment, próbowałem z odstraszacza zrobić zachętę. Co Wy na to teraz? <borzole/>

Znacznie lepiej :) PaT


Celem portalu jest organizacja dokumentacji, FAQ i przewodników związanych z Fedorą. Jej zakres obejmuje proste informacje potrzebne końcowemu użytkownikowi, a także treści dla zaawansowanych. Wiki to także dobre miejsce do szybkiego podzielenia się z innymi rozwiązaniami problemów.

Question.png
Jesteś tu nowy?
Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę, zainteresuj się poradnikiem, w którym są zawarte najistotniejsze informacje dotyczące podstawowej konfiguracji - od instalacji kodeków czy sterowników do kart graficznych, aż po konfigurację usług serwerowych i wirtualizacyjnych.

Czym jest Fedora?

Fedora (dawniej Fedora Core) jest dystrybucją GNU/Linuksa tworzoną przez wolną społeczność. Fedora to także grunt wdrożeniowy nowoczesnych technologii Red Hata. Zbudowana jest wyłącznie z wolnego oprogramowania, więc nigdy nie musisz się martwić o sprawy licencyjne! Oprogramowaniem dostarczanym w postaci pakietów RPM zarządza yum. Choć w Fedorze testowane są pionierskie technologie (jak NetworkManager czy Xorg), znana jest ze stabilności i jest powszechnie stosowana.

Warn.png
Ostrzeżenie
Jeśli nie jesteś doświadczony, to nigdy nie pobieraj wersji rawhide. Jest to wersja, która zawiera programy prosto z repozytoriów SVN, CVS, GIT i podobnych, a więc często mocno niestabilne, a w skrajnych przypadkach prowadzące do uszkodzenia sprzętu w komputerze przez źle napisany sterownik.

Skąd ją mogę mieć?

http://fedoraproject.org/pl/get-fedora

Fedorę można pobrać legalnie i za darmo.

Pobierz najnowszą wersję, aby w pełni korzystania ze wszystkich dobrodziejstw: optymalizacji, rozszerzonej obsługi sprzętu, poprawek bezpieczeństwa i błędów, ulepszonej funkcjonalności i świeżych wersji aplikacji.
Feed.png
Co nowego na wiki?
dwa najbardziej przydatne kanały:

Podstawy Linuksa i inne Artykuły

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie są podstawowe polecenia w Linuksie, jak wygląda struktura katalogów i co się w nich znajduje przejdź na stronę Podstawy Linuksa. Polecamy przeczytanie również innych Artykułów.

Jeśli nie znalazłeś...

... interesującego Cię tematu zaproponuj nowy artykuł. Możesz to zrobić w zakładce dyskusja działu artykuły

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Wiki
Nawigacja
Inne
Narzędzia